Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
B1 15 16 Mar 19
23 Mar 19
Ferny Districts
v Gold Crest Cobras
Finsbury Park (Finsbury Park - Oval #1) 
B3 15 16 Mar 19
23 Mar 19
Albany Creek Hawks
v Ferny Districts
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #1) 
C1 15 16 Mar 19
23 Mar 19
Albany Creek Hawks
v Ferny Districts
South Pine Sports Complex (North Oval) 
Under 11 Raymont Girls 9 8 Dec 18 Ferny Districts
4/92(cc) A Smith 26*  IM Martin 2/11
def by Valley Blue
0/181(cc) OR Stewart-Koster 35* NF Martin 31*  
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #3) 
Under 13 Barsby Girls 9 8 Dec 18 Ferny Districts Red
1/182(cc) M Perera 33* JK Daldy 32* C Sten 32*  
def Ferny Districts Green
5/118(cc) A Opperman 30*  JK Daldy 2/27
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #3) 
Under 10 Gillespie 9 8 Dec 18 Valley Grey
3/238 J Cook 36* A Tallon 35* AL Tinetti 33* LG Carlson 30* OJ Harris 29*  
def Ferny Districts Teal
13/138(cc)  J Cook 4/25 LG Carlson 3/16 AL Tinetti 2/29
Rainworth State School 
Under 10 Ponting 9 8 Dec 18 Toombul Orange
3/147(cc)  E Day 2/21
def by Ferny Districts Green
2/164(cc) T Stallard 29*  
Geebung State School 
Under 10 Ponting 9 8 Dec 18 Ferny Districts Red
4/100(cc) D Lambert 52* B Nelson 39* C Wyllie 35* D Blinco 29*  A Ferdinands 2/39
def Ferny Districts Gold
4/188(cc)  C Wyllie 2/18
George Willmore Park 
Under 10 Ponting 9 8 Dec 18 Ferny Districts White
def Valley White
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #4) 
Under 11 Foley 9 8 Dec 18 Valley Navy
12/200(cc) DL Scott 31* JH Mercer 29* B Rothwell 27* WA Fearnley 25*  HW Clay 4/21 W Bagnall 3/41 JK Wilde 2/24
def Ferny Districts Red
8/195(cc) JK Wilde 40* W Bagnall 29* TM Cook 27*  DL Scott 2/11 B Rothwell 2/11
Rainworth State School 
Under 11 Foley 9 8 Dec 18 Ferny Districts Green
9/154 M Russell 30* J Horsey 26*  
def by Wilston-Norths Black
3/233  
Ferny Grove State School 
Under 12 Warne 5 8 Dec 18 Wilston-Norths Yellow
8/221(cc) JJ Simpson 52* GA Joseph 38* TJ Keogh 37 X Coorey 33  B Bobilak 2/14
def Ferny Districts White
9/45(cc)  S Broadhurst 2/2 TJ Keogh 2/3
Shaw Park (Synthetic (North)) 
Under 12 Warne 5 8 Dec 18 Ferny Districts Gold
7/120(cc)  
def by Valley Green
170  I Paine 2/21 M Dann 2/22
Heiner Park (South Oval) 
Under 12 Cowan 5 8 Dec 18 Ferny Districts Red

and 3/137(cc)  
def by Valley Yellow
49  
and 26  H Nelson 2/0 C Hall 2/6
Marchant Park (Oval 3) 
Under 13 Kerr 5 8 Dec 18 Ferny Districts Red
8/82  
def by Toombul Yellow
3/198(cc) J Balkin 49* L Ware 35*  E Hankinson 2/19
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #1) 
Under 13 Henschell 5 8 Dec 18 Ferny Districts White
2/188(cc) S Bedford-Parsons 38* TJ Hallam 25*  
def Toombul Red
3/151(cc) M Gallagher 56* N Bidgood 25*  
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #2) 
Under 14 Harris 5 8 Dec 18 Wilston-Norths Red
7/115(cc) S Noone 30*  M Houlihan 3/13
def by Ferny Districts Gold
8/130(cc) B Gettliffe 27  JS Kraus 2/11 A Stewart 2/19
Marchant Park (Oval 3) 
Under 14 Bracken 5 8 Dec 18 Wilston-Norths Blue
6/107 A Taylor 41*  T Hewitson 2/12
def by Ferny Districts Green
2/173(cc) J Gadd 50* J Tyler 37* A Fitness 26*  B Matheson 2/17
Shaw Park (Synthetic (South)) 
Under 15 Reardon 5 8 Dec 18 Valley Navy
3/150(cc) RJ Harten 50*  F Paige 3/26
def Ferny Districts
137 JE Merryfull 36 SJ Craigie 26  JT Parkin 3/21 MR Hrstich 2/12
Wittonga Park 
Under 15 CUTTING 4 9 Mar 19
16 Mar 19
Ferny Districts Red
v Marist Ashgrove
Wittonga Park 
Under 14 LEHMANN 4 9 Mar 19
16 Mar 19
Ferny Districts Green
7/193 A Fitness 70* W Hanlon 31  M Buckley 4/22
def Burpengary Brumbies
42  R Delisser 3/13 J Gadd 2/9
Peter Scala Oval 
Under 13 FINCH 4 9 Mar 19
16 Mar 19
Ferny Districts White
7/301(cc) S Bedford-Parsons 117 A Craigie 34* T McKenzie 30*  LM Ward 2/31
drew Valley Blue
Corramulling Park North 
Under 13 MARSH 4 9 Mar 19
16 Mar 19
Valley Black
6/172(dec) CA Sorensen-Bews 46 JR Bamford 34* HK Sorensen-Bews 25*  T Hoffman 3/5
def Ferny Districts Red
9/141(cc) E Hankinson 53  HW Tallon 2/7 JA Goodman 2/10 JA Petersen 2/22
Hilder Road State School North 
Under 12 BICHEL 4 9 Mar 19
16 Mar 19
Toombul Yellow
5/152 m good 31* M Doucet 29* G Lyons 25*  H Nelson 3/4
drew Ferny Districts Red
5/126 A Dhamrait 34*  
Seventh Brigade Park (Synthetic 2) 
Under 12 BICHEL 4 9 Mar 19
16 Mar 19
Ferny Districts White
204  SR Nadipalli 2/15 E Walsh 2/25 M Janse van Rensburg 2/42
and 3/73(cc)  
def by Albany Creek Hawks
7/333(cc) E Walsh 70 SR Nadipalli 60* J Stevens 30* K Potts 28  
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #1) 
Under 12 HAURITZ 4 9 Mar 19
16 Mar 19
Valley Red
8/165(cc)  J Laner 2/12
drew Ferny Districts Gold
6/110(cc)  
Ashgrove State School 
Under 11 THOMPSON 7 16 Mar 19 Ferny Districts Red
drew Albany Creek Eagle Hawks
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #3) 
Under 10 CHAPPELL 7 16 Mar 19 Ferny Districts White
v Albany Creek Red Hawks
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #3) 
Under 10 CHAPPELL 7 16 Mar 19 Everton Districts
v Ferny Districts Teal
Everton Park State School 
Under 10 TAZALAAR 7 16 Mar 19 Ferny Districts Red
v Toombul Orange
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #4) 
Under 10 TAZALAAR 7 16 Mar 19 Toombul Yellow
drew Ferny Districts Green
Seventh Brigade Park (Synthetic 1) 
Under 13 PERRY Girls 7 16 Mar 19 Ferny Districts Red
1/141 JK Daldy 30*  
def Valley Pink
2/98(cc)  
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #2) 
Under 13 PERRY Girls 7 16 Mar 19 BYE
Ferny Districts Green
 
Under 11 FERLING Girls 7 16 Mar 19 St Paul's School
v Ferny Districts Green
Canterbury Park (Field 2 - North) 
U18 T20 GF1 10 Mar 19 Ferny Districts
8/141 NR Scott 38 RW Jones 33 J Morwood 25*  Z Cole 3/30 C Desfontaines 2/17 J Scott 2/34
def by Peninsula
5/151(cc) M Deen 48* LR Gatherer 35  
Marchant Park (Oval 10)