Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Under 15 Reardon 3 9 Nov 19
16 Nov 19
Valley Grey
9/392(cc) CA Vidler 106* JB Horton 102* GJ Hilditch 59 DA Feltham 46  R Peterson 3/49 B Russo 2/26
v Ferny Red
Mount Maria College (West) 
Under 15 Hopes 3 9 Nov 19
16 Nov 19
Wilston-Norths Red
0/13  
v Ferny Green
199 S Bedford-Parsons 40* L Jacobsen 25  JS Kraus 3/23 T Nelson 2/15
Shaw Park (Synthetic (South)) 
Under 14 Bracken 3 9 Nov 19
16 Nov 19
Ferny Green
9/284(dec) S Bedford-Parsons 88 Z Dann 78* S Fitzpatrick 50*  BR Reinke 2/29 DC Johnson 2/29 OW Buck 2/59
v Valley Green
0/28  
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #2) 
Under 14 Symonds 2 26 Oct 19
2 Nov 19
Ferny Green u15
4/330(cc)  H Clark 2/47
def St Patricks Green
55  
and 6/80 L Allen 43*  
Marchant Park (Oval 3) 
Under 13 Kerr 3 9 Nov 19
16 Nov 19
Ferny Red
v Wilston-Norths Blue
286 O Aleman 76 L Sanders 54 XJ Crockett 32  A Dhamrait 4/48 E Van Gorp 2/36 O Turrell 2/39
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #1) 
Under 13 Henschell 3 9 Nov 19
16 Nov 19
Valley Maroon
3/168 HH Burke 81* MJ Syrett 33  
v Ferny Green
102  JA Brandon 2/8 DJ Turley 2/26
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #2) 
Under 12 Faulkner 3 9 Nov 19
16 Nov 19
Valley Red
3/211 OB Mellick 42 EP Horton 36* MJ Petersen 31  
v Ferny Red
3/98 I Paine 30*  
Hilder Road State School South 
Under 13 Barsby Girls 5 9 Nov 19 Valley Azure
4/105(cc)  H Lewis 2/5
def by Ferny Green
3/141(cc) C Lee 25*  
Jubilee Park (Oval 1) 
Under 13 Barsby Girls 5 9 Nov 19 Ferny Red
2/179(cc) JK Daldy 26*  
v Wilston-Norths Pink
7/133 L Rosengren 29*  M Perera 2/7 E Meinicke 2/19
Kalinga Park (Oval 4 ) 
Under 11 Raymont Girls 5 9 Nov 19 St Paul's School
4/141(cc) C Dale 34*  
def Ferny Red
2/98(cc) A Messer 30  
Jubilee Park (Oval 2) 
Under 12 Healy 3 9 Nov 19
16 Nov 19
Albany Creek SeaHawks
3/136(cc)  L Vincent 2/12
v Ferny White
7/104(cc) H Dunn 36*  
Canterbury Park (Field 1 - North) 
Under 12 Boyce 5 9 Nov 19 Valley Silver
8/39  HW Clay 2/1
def by Ferny Green
4/344(cc) JK Wilde 92* HW Clay 69* H Beasy 53* A MURRAY 39*  FR Moore 2/20
Ashgrove State School 
Under 12 Boyce 5 9 Nov 19 Valley yellow
123 E Schulz 35*  A Ferdinands 3/6
def by Ferny Gold
147  
Heiner Park (South Oval) 
Under 10 Border 5 9 Nov 19 Ferny Green
9/110(cc) K Paine 36*  
def by Valley Brown
12/172(cc)  P ADHIRAJ 3/20
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #4) 
Under 10 Border 5 9 Nov 19 Ferny Gold
7/192(cc) A Huffels 40* L Brumm 31* S Makalandarage Perera 30*  
def by Valley Aqua
8/201(cc) T Toon 27* AP Schimke 26*  A Huffels 2/14 J Doolan 2/18
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #3) 
Under 10 Gillespie 5 9 Nov 19 Ferny Red
9/148(dec)  
def Ferny White
10/74(dec)  
George Willmore Park 
Under 11 Bailey 5 9 Nov 19 Ferny Green
4/258(cc) E Day 49* L Harridge 40* H Offenhauser 29* T Gilfillan 29* W Handley 26*  
def Toombul Gold
12/136(cc) S Goolagong 26* J Coupland 26* L Kendal 25*  H Offenhauser 3/10 T Gilfillan 2/8 C Limbert 2/17 E Day 2/19
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #3) 
Under 11 Bailey 5 9 Nov 19 Ferny White
10/186(cc) M Terwin 31* F Sten 28*  D Lorenz 3/16 S Kelley 2/5 T Keogh 2/14 R Hansel 2/25
def Valley Amber
10/184(cc) T Keogh 36* R Keogh 25* S Kelley 25*  T Jenner 4/23
Ferny Grove Reserve (Ferny Grove #4) 
Under 11 Foley 5 9 Nov 19 Ferny Gold
6/198(cc) H Doppler 34* C Towers 29* M Wilson 26*  
def Valley Green
7/136(cc)  J Hobbs 2/6 A Scholten 2/19
George Willmore Park 
Under 11 Foley 5 9 Nov 19 Valley Maroon
6/168(cc)  J Lentini 3/19
def Ferny Red
10/128(cc) B Nelson 28*  
Des Connor Park (Des Connor 7) 
B2 North 5 9 Nov 19
16 Nov 19
Ferny Districts
v Pine Rivers
Jack Gilliland Oval 
C1 North 5 9 Nov 19
16 Nov 19
Albany Creek Hawks
2/105 J Edwards 39 RW Donohue 38*  
v Ferny Districts
119  J Edwards 3/30 S Young 2/5
South Pine North 
Sunday B2 North 4 10 Nov 19 Ferny Districts
8/255(cc)  M Paulsen 2/32 T Nicholson 2/62
def by Dale's Daredevils
8/287(cc) M Paulsen 78 J Castles 72 N Paulsen 46*  
Marchant Park 9